讲解下这道题---**Textual Information Extraction:** **Question 13:** * **Question Number and Points:** 13. (6 分) * **Question Stem:** 张伯伯家收获了 4 筐柿子, 共重 144 千克, 一共卖了 652 元. 平均每筐柿子卖多少元? * **Instruction:** (列算式作答) * **Handwritten Calculation (1):** 396 ÷ 9 = 44 (页) * **Handwritten Answer (1):** 答: 可以 插满 44 页。 * **Handwritten Calculation (2):** 652 ÷ 4 = 163 (元) * **Handwritten Answer (2):** 答: 平均每筐 柿子 卖 163 元。 * **Page Information:** 第 2 页 共 6 页

视频信息